Diskuse s uživatelem:Keny
- Fu Manchu - napsal jsem info o přezdívce, ale omylem jsem zneschopnil redirect - můžeš to opravit? Díky! (Poznamenal Tuwanakha)
- Jak se zdá, aby to fungovalo, musí text následovat až za redirektem. Opravil jsem to, a zároveň vytvořil pro tenhle účel šablonu
{{origin}}– text o původu přezdívky (může obsahovat i odkazy aj. wiki syntaxi) vkládej do ní. Použití šablony je výhodné z hlediska budoucího využití, jelikož se pak bude možné v budoucnu ze stránek z Kategorie:Přezdívky a lesní jména generovat tabulka přezdívek, včetně vysvětlení jejich původu – a to by se tahalo právě z této šablony. - Jinak ještě pár drobných poznámek u příležitosti této premiérové diskuze.
- Pro zadání dalšího příspěvku, či tématu k probrání použij link “Přidat téma“, který tomu automaticky přidá nadpis.
- Na konci příspěvku použij šablonu
{{at}}, kde napíšeš svůj username, nebo použij čtyři znaky tilda~místo kterých se vloží tvůj podpis, včetně časového razítka. Momentálně to je celkem fuk, protože autora příspěvku lze zjistit z historie, ale časem až zde bude víc lidí, by nemuselo být jasné kdo co, kdy a proč psal. - A při reakci, která se píše pod příspěvěk je dobré využít, kvůli přehlednosti odsazení (dělá se pomocí dvojtečky na začátku řádku) – čím víc dvojteček, tím větší odsazení. Když tak prostuduj jak vypadá v kódu to co jsem tu napsal.
- (Poznamenal Keny)
- Super, díky za info a opravu! (Poznamenal Tuwanakha)
Odznaky
Odznaky- přidal jsem do českých odznaků ještě tři odznaky- jeden z nich vyrobil Logan a vyfotil jsem ho u Willyho. další dva jsou z Řešetlákovy sbírky, ale nevím oč jde o on už také ne. Jeden vypadá jako z Tvojí raznice, ale s hnědým pozadím. Druhý má obrácené barvy na znaku-bílé rohy a modrý střed. Řešetlák mluvil o tom, že někdy okolo roku 1992 byl někde na Moravě na Sněmu a že to možná dostal tam, ale moc už si to nepamatuje.(Poznamenal Tuwanakha)
- Myslím, že ten Řešetlákův odznak je z té série, kterou jsem nechal dělat protože byl jedním z lidí v okruhu Messengera. Vypadá to že změnu barev způsobilo UV záření, nebo teplo.(Poznamenal Keny)
svitek 2013
Tak po 3. světlu je doházeno i 4. světlo... :-D
- Prima. Včera jsem byl už kantáre, tak jsem se na to vybodnul. Ale dnes to vypadá. že zpracování činů ze 3. světla dokončím, pokud do toho něco nevleze. – Keny (diskuse) 15. 4. 2021, 11:26 (CEST)
TODO šablona
- ToDo Keny (diskuse), 11. 6. 2022, 15:51 (CEST) – Na stránku Thewoodcraft.org:Aktuality 2022, je třeba přidat informaci o nové šabloně
{{TODO}}, pomocných šablonách{{do}}a{{done}}a doplnit jejich dokumentaci.
SEALSFIELD - nahrál jsem portrét (sken z mých knih), můžeš ho vložit do jeho stránky. (Poznamenal Tuwanakha)
<tvar>
Keny, nerozumím Tvé poznámce ohledně tagu <tvar>:
<tvar|1>7</> ovocných stromů <tvar|1>4 druhy4)</> ovoce
Obojí je přece plurál. Rozdíl vidím jen v tom, že u ovocných stromů se jedná pouze o počet, u ovoce se jedná o počet druhů. Mám u každé číslovky dohledávat, jaký [[Template:concept-{{{1}}}]] použít? Nemůžu najít seznam konceptů (concept). Aktuálně jsem se s tímto zasekl u činu 4J1. -- Skarman (diskuse) 5. 1. 2023, 12:16 (CEST)
- Ano, rozdíl je v tom, že v prvním případě jde pouze o počet, kdežto ve druhém případě se pracuje se slovem druh. Máme tedy: 1 druh, 2 druhy, 3 druhy, 5 druhů, atd.
- U sousloví „7 ovocných stromů” do toho vstupuje upřesnění druhu. Kdyby to bylo pouze „7 stromů” Vytvořil bych rovněž plurál, ale vstupuje do toho určení druhu stromu. I to bych sice teoreticky uměl ošetřit, ale nevím jestli by to nedělalo v překladu do jiných jazyků problém. Proto mi přijde jednodušší to vůbec nespecifikovat a ponechat na překladateli, jestli napíše „sedm ovocných stromů”, nebo „7 ovocných stromů” protože to také může být „7 ovocných keřů”. Můj závěr tedy je: V případě že by mělo být obsahem elementu <tvar /> pouze číslo, je lepší element <tvar /> nepoužít. Účelem elementu <tvar /> je totiž zjednodušit práci překladatele tím, že se vyloučí chyba, která by se mohla vzniknout u složitější syntaxe, což ale není tento příklad. Kdežto ten předchozí ano.
- Slovo
concept, je pouze kódový řetězec pro poznámku pod čarou se kterou pracuje šablona{{concept}}. Přehled všech poznámek není podstatný, protože se pracuje s číslem poznámky. Ale pokud je chceš vidět všechny najednou, podívej se na stránku Test. Ty se na ni dostaneš, ale protože jde o chráněnou stránku, je na ni přístup omezen jen pro vybrané skupiny uživatelů. - -- Keny (diskuse) 5. 1. 2023, 12:47 (CET)
Pískoviště
Pískoviště skvělá věc. Využívám. Dík. Skarman (diskuse) 5. 1. 2023, 12:27 (CET)
- Výborně! Jinak jsem si dovolil jenom lehce poopravit předchozí příspěvek, aby měl lepší štábní kulturu. A mezitím jsi už sám přišel na to, jak podpis použít. Já ho doplnil tak, že jsem použil čas tvé změny z historie změn. -- Keny (diskuse) 5. 1. 2023, 12:47 (CET)
- Ještě ke stránce Test – tu jsem založil jen ta narychlo a občas na ni kouknu, když si potřebuji něco připomenout. Ono je tady takových stránek víc, proto je kategorizuji do Kategorie:Testovací stránky. Nevznikají samoúčelně a ne každou lze editovat tak jako „pískoviště”. I když jsem některé z nich v minulosti podobným způsobem občas využil.
- Proto jsem takové stránky začal pojmenovávat
test-, abych je mohl odfiltrovat od těch ostatních, když generuji soubor Sitemap, se kterým pak pracuje Google. - -- Keny (diskuse) 5. 1. 2023, 12:55 (CET)
Čin, Velký čin ještě jednou
Chápu, jak naložit s názvem čin a velký čin, pokud se pro každý z nich vytváří nová stránka k překladu - prostě odstranit (i když na úkor přehledu pro mě). Jak se ale zachovat v následujícím případě (4J1-1)
Dosud jsem postupoval takto:V přírodě sám zadělej a upeč kynutý chléb (chleby) z 1 kg mouky, můžeš použít kvásek či droždí. Sám si pořiď potřebné množství vhodného dřeva a po celou dobu se starej o oheň:
- a) v peci z jílu či kamení (pec nemusíš stavět sám);
- b) v odrazové peci („reflektor“) či s pomocí pánve;
- c) v holandské peci nebo pod kotlíkem.
- Čin
- 1 podmínka
- Velký čin
- 2 podmínky
Je to takto v pořádku, nebo mám oba poslední řádky vymazat?