Tato stránka byla zkontrolována
Písní — písničkou
děti ráno buzeny, písničky zněly v táboře, na vycházkách i u vody, píseň zpívána při zažíhání táborového ohně, písně zpívány v táborovém kruhu. S písní »Dobrú noc« chodily děti pravidelně spát... Sta písniček děti zazpívaly... <img src="https://www.thewoodcraft.org/wiki/crop.php?f=s_modrou_oblohou_1933.djvu&page=24&width=599&cx=-320&cy=-65&cw=265&ch=150" width="40%" resource="./File:s modrou oblohou 1933.djvu" style="display: block; margin: 15px auto 15px auto;" alt="" title="">
- 1. Stráně, doly, černý les,
- zdravíme tě, táboráku,
- zase dnes.
- 2. Zdravíme tě, zdravíme,
- kolem kruhu zeleného
- rádi sedíme.
- 3. Máme v kmeni ohnivce,
- připravuje k táboráku
- ohniště.
- 4. Táborák když zaplane
- velký žár hned u ohníčku
- nastane.
- 5. My jsme z kmene Kiowa,
- jsme v táboře hostivařském
- jak doma.
- (Vlastní skladba písně dětí na nápěv: »Hory, doly...«.)
| ⁎ | ⁎ | ⁎ |
Za krásné písničky, které jste zpívali o prázdninách, přijměte kytičku vřesu z volarských lesů — ze Šumavy... Odměna dětí to — za české písničky — dětem z Prahy.