Stránka:s modrou oblohou 1933.djvu/24

Z kapica.cz
Tato stránka nebyla zkontrolována

Písní — písničkou

děti ráno buzeny, písničky zněly v táboře, na vycházkách i u vody, píseň zpívána při zažíhání táborového ohně, písně zpívány v táborovém kruhu. S písní »Dobrú noc« chodily děti pravidelně spát... Sta písniček děti zazpívaly... <img src="https://www.thewoodcraft.org/wiki/crop.php?f=s_modrou_oblohou_1933.djvu&page=24&width=599&cx=-320&cy=-65&cw=265&ch=150" width="50%" resource="./File:s modrou oblohou 1933.djvu" style="display: block; margin: 15px auto 15px auto;" alt="" title="">

Skupina dětí zpívajících.

Píseň kmene Kiowa.

1. Stráně, doly, černý les, 3. Máme v kmeni ohnivce, zdravíme tě, táboráku, připravuje k táboráku zase dnes. ohniště. 2. Zdravíme tě, zdravíme, 4. Táborák když zaplane kolem kruhu zeleného velký žár hned u ohníčku rádi sedíme. nastane. 5. My jsme z kmene Kiowa, jsme v táboře hostivařském jak doma.

(Vlastní skladba písně dětí na nápěv: »Hory, doly...«.)

Z dopisu přítele tábora z Volar:

Za krásné písničky, které jste zpívali o prázdninách, přijměte kytičku vřesu z volarských lesů — ze Šumavy... Odměna dětí to — za české písničky — dětem z Prahy.